Na szybko, prawdziwi wrogowie Polski i nasze spowalniacze rozwoju, które należy błyskawicznie zmienić lub zlikwidować:

1. Górnictwo węglowe, na państwowej kroplówce od 2 dekad. Wady:
-przerośnięty organizm, nierynkowe elementy, związkowcy
-brak modernizacji od lat
-jakość polskiego węgla jest mieszana, kaloryczność nierówna, dlatego też elektrownie wolą sprowadzać gwarantowaną jakość
-ilość, możliwe, że jest go tylko na 15 lat w porywach do 50 lat,
„Naukowcy z krakowskiego Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN (IGSMiE) oceniają, że wg światowej klasyfikacji złoża Polskiej Grupy Górniczej to nie 1,7 mld ton, a zaledwie 645 mln ton, z czego zasoby „udowodnione” – tylko 316 mln ton.”
-każdy Polak płaci tym żłobom ze Śląska, nic z tego nie mając, bo energię i tak robimy z zagranicznego węgla

2. KRUS – 1,3mln osób płaci gówno składkę 95+zł i 200zł(jeśli prowadzi pozarolniczą DG) – raz na kwartał. 1,3mln świętych krów, którzy sięgną niebawem po pełne emerytury, a sporo już je ma. Pasożyty.

3. Przywileje emerytalne dla wybranych grup: nauczyciele, policjanci, żołnierze, celnicy. Nie jesteśmy w stanie wojny, by utrzymywać jakiekolwiek przywileje dla mundurówki. Górnicy – mówi to syn górnika miedziowego. Wkurwia mnie, że mój ojciec już 10 lat siedzi na emeryturze i pierdzi przed telewizorem, a nie ma jeszcze 60 lat. Wziąłby się za siebie.

4. Wojsko (do całkowitej reformy):
-biurokracja
-przepierdalanie pieniędzy
-utrzymywanie marynarki, której statki mają po 60 lat
-przygotowywanie się do minionej wojny

5. Papier, ilość urzędowych zaświadczeń, przewalanego papieru, również generuje gigantyczne koszty, nie tylko materiałowe, ale etatów. Ktoś ten papier musi kserować i przewalać.

#polska #gospodarka #ekonomia #gornictwo #podatki